Březen je měsícem, kdy se vše probouzí k životu. Příroda se začíná znovu plnit energií…a mimo jiné probouzí se k životu i žlučník v našem těle. Žlučník se nachází v těle na pravé straně pod žebry a je spojen s játry. Jeho hlavním úkolem je skladovat a vylučovat žluč. Kromě toho má vliv na funkci štítné žlázy a ovlivňuje stav šlach a svalů v těle. Žlučník je také místem, které má vliv na naši rozhodnost a touhu, dovídat se nové věci. Takže pokud chcete zjara začít nanovo a třeba se něco učit nebo poznávat, měli byste dát váš žlučník do náležitého pořádku.
A jaké symptomy prozradí, že máte žlučník v nerovnováze a měli byste se zamyslet nad nápravou? Mezi příznaky patří třeba výbuchy zlosti, dále je to bušení srdce, bolesti kloubů, bolest za hrudní kostí, migrény, nevolnost po jídle a třeba i nespavost. Orgánové hodiny žlučníku jsou mezi 23 hodinou až 1 hodinou v noci. Jeho činnost je v té době největší a tudíž si i v této době nejzřetelněji můžete všimnout symptomů.
K nápravě Vašeho žlučníku Vám můžeme doporučit Zeměžlučovou směs od Dědka kořenáře, což je výjimečný produkt s rychlým nástupem účinku, také třeba Pavlovy kapky Slinivka a žlučník, dále pak přípravky Detoxilen a Regalen. Z čajů je to Řepík lékařský nebo Kalamegha (ayurvédský čaj). Kameny, které jsou vhodné na výrobu elixíru na podporu činnosti žlučníku jsou: žlutý, červený a obrázkový jaspis. A jaké pokrmy Vám pomohou nadále si zdravý žlučník udržet? Je to kuřecí, krůtí a králičí maso a sladkovodní ryby, ze zeleniny mrkev, červená řepa, celer, cibule, fenykl, čekanka, pórek, z ovoce jsou to třešně a švestky, dále pak produkty z kozího a ovčího mléka, rýže, kukuřice, proso, fazole, sója. Samozřejmě jako při očistě ostatních orgánů je vhodné pití dostatečného množství vody.
Autorka článku: Jana Hrušková